Белият град на маймуните, пълен със злато и изчезнал

в Любопитно

Археолозите твърдят, че в джунглите на Хондурас са открили Белия град, датиращ 16 век, в който населението е приело маймуната като свой Бог

До този момент съществуването на този град е просто един обикновен мит, но сега група експерти твърдят, че са го открили и то именно в горите на Хондурас заедно с останки от цивилизацията, която е процъфтявала преди много години.

Белия град според легендата изобилства от злато, което привлича изследователи и ловци на съкровища още откакто през 1526 г. в едно от своите писма до крал Чарлз I за първи път e споменат от Ернандо Кортес

Вдъхновен именно от тази легенда Стивън Аткинсън поискал подкрепа от частни инвеститори, които биха били готови да платят използването на лазерното картографиране за изработване на карта на горските райони на Москития.

За съществуването на Белия град на маймуните се предполага още през 20-те години на миналия век, но никога не е намерен, както казват археолозите от САЩ и Хондурас

„Тази култура е слабо проучена и за нея не се знае почти нищо. Археолозите дори нямат име за тази култура“, казват от експедицията, която изследва града.

На мястото са открити много артефакти, каменни скулптури, дори и една пирамида.

bulpress tv

Според предположенията на археолозите по-голямата част от сградите датират от 14 век, пише британският „Телеграф“.

Жителите на Белия град са вярвали в маймуните, живеели са в изобилие от злато

Често в световните медии при издирването на града, той е описван като „рая“ или „град на златото“.

Според легендите, американският авантюрист Теодор Морд, намерил града по време на експедиция през 1940 г., но починал, без да разкрие местоположението. Според неговите описания в града е живеело население, което наподобявало гигантски маймуни, които приличали наполовина на хора, наполовина на маймуни.

Официалното потвърждение за съществуването на Белия град на маймуните ще може да се сравнява с откриването на Мачу Пикчу, което бе представено през 1911-та година от американския историк Хирам Бингам.

Това откритие вероятно ще раздвижи надеждата за евентуално откриване на легендарния „изгубен град на златото“, Ел Дорадо.

Източник: e-zdravey.com

Виж още публикации на bultimes

 



Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Последни от Любопитно

Как се яде мед

Как се яде мед

По 2-3 чаени лъжички на ден са достатъчни От незапомнени времена медът
Отидете горе