Прасковите изглаждат кожата, подобряват зрението и дейността на бъбреците

в Здраве

Прасковите са едни от любимите плодове на много хора, но освен че са толкова вкусни, те са и много полезни за нашия организъм.

За родина на прасковите се смята Китай, но в съвремието са се превърнали в широко разпространен плод. Съществуват над 5000 вида праскови с жълта, розова или бяла вътрешност.

Поради високото си съдържание на витамини и минерали, прасковите подобряват зрението, храносмилателната и отделителната система и ни правят с по-гладка кожа.

Прасковите съдържат витамин В, PP, С, Е и каротин (колкото по-жълти са плодовете толкова по-високо е съдържанието му).

Избирайте по-жълти праскови, тъй като каротинът подобрява кръвообращението и зрението.

Прасковите също така са богати на калий, натрий, фосфор, магнезий и калций. Една от важните съставки на прасковите е пектинът, който зависи от степента им на зрялост – в зелените пектинът е два пъти по-малко, отколкото в узрелите.

прасковите подобряват зрението

bulpress tv

Вкусният плод има свойства, които противодействат на процесите на стареене, подобряват имунитета и отстраняват токсините от организма.

Чаят от праскови в Китай се използва за прочистване на бъбреците и изхвърляне на вредните вещества от организма. Тъй като има високо съдържание на фибри и калий, плодът може да намали стомашните киселини, възпаленията и бъбречните заболявания.

Консумацията на праскови е полезна и за функциите на червата и за стимулиране на жлъчката.

Поради съдържанието на магнезий, прасковите подобряват емоционалното равновесие, намаляват стреса и повишават настроението.

Прасковите съдържат и витамин С, който има важна роля при образуването на колагена. Този вкусен плод може да бъде полезен и в борбата с бръчките, като същевременно подобрява текстура на кожата и помага на организма да се справи с уврежданията, причинени от слънчевите лъчи и замърсената градска и индустриална среда.

Източник: e-zdravey.com

Виж още публикации на Bultimes


Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

Последни от Здраве

Отидете горе