Абсолютно икономическо объркване и липса на икономическа логика в изказването на българския премиер Кирил Петков в Народното Събрание днес.
Не можеш да отговаряш на макроикономически показатели – със социални показатели. Това са различни категории.
Макроикономическите показатели отразяват финансовата и икономическа стабилност на държавата.
Социалните показатели отразяват разходи. И както знаем, разходите, независимо дали са добри или не, много често се отразяват негативно върху финансовата стабилност на всяка система.
Липса на какъвто и да е компетентен отговор от страна на Кирил Петков по отношение на критиката към наличието или не, и на качеството на икономическата политика на правителството.
Манипулация с данни и демагогия.
Оценките на S & P и на Fitch агенции, които бяха цитирани са правени за изминал период, а и са платени от правителството.
Спекулира се и с показателите за чуждестранните инвестиции, като се цитира анализ на БНБ.
Спекулира се, защото в така отчетените инвестиции, над 99 % са реинвестирана печалба и то главно от счетоводното звено на Лукойл, което е в Нидерландия.
Иначе нямаме нито лев преки чуждестранни инвестиции.
Сериозните икономисти в Парламента трябва да реагират
Иначе, Боже пази България !
Проф. Димитър М Иванов, доктор на икономическите науки
21 юни 2022 г.Лондон – София
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.