Преди десет години фотограф любител на име Гао Шусян от гр. Ченгду, провинция Съчуан, се качил на построен наскоро фар на върха на планината в село Мато. Той забелязал нещо странно в северната част на гората, но не могъл да разбере какво е точно.
„Когато преди десет години стоях на кулата на фара и се вглеждах в далечината, забелязах, че някои дървета в гората се отличават от останалите. Те бяха подредени така, че можеше да се види изображение. Помислих си, че това е потресаващо. Но не можах да обхвана цялата картина, тъй като фарът не беше достатъчно висок“, разказва Гао пред Tencent News.
В началото на юли Гао разбрал, че може по-добре да разгледа символите с помощта на спътникови онлайн карти. Оказва се, че дърветата са образували китайския йероглиф 犇 (bēn), който означава „бягай бързо“. Той се състои от три стоящи един до друг йероглифа 牛 (niú) – в превод „крава“, „бик“. Но тези йероглифи там са много повече. И изглеждали така, сякаш стоят там като хора, хванали се за ръце.
От птичи поглед – трите символа, които е възможно да образуват китайския йероглиф, означаващ „бягай бързо“.
Този мистериозен „символ“ се е разположил на повърхността на планината от северозапад на югоизток, обхващайки повече от 1200 хектара гора.
Дървесните йероглифи изпъкват над останалите дървета. Цялата картина заема 0,6 мили (≈ 1 км) дължина и 0,3 (≈ 500 м) ширина.
Средната част на изображението е най-голяма и най-сложна. Тя се състои от множество кръстове. Югоизточната част се явява най-малка и е с ширина и дължина около 9 метра.
Все още никой не може да обясни произхода и предназначението на тези природни символи
Още не е ясно кои точно йероглифи са изобразени, тъй като съществуват линии, които не влизат в състава на йероглифа „бягай бързо“.
Засега остава тайна и дали тази огромна картина е природно образувание, или е била засадена от човека.
Гао е открил също, че това изображение се намира на 30 градуса северна ширина, където се появяват голям брой неразгадани загадки на природата.
Източник: sharebg.eu
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.