Медицинският въглен абсорбира почти всичко в стомаха или червата
Медицинският въглен абсорбира редица органични и неорганични отрови, дори над 60% от присъстващите токсини, микроорганизми и лекарства. Същевременно активният въглен не се ресорбра и не отива в метаболизма, защото заедно със свързаните токсини се изхвърля от организма.
Този въглен е напълно безвреден и няма странични ефекти. Можете да го използват и деца, но не под 3 години.
Активният въглен може да се използва при обилни хранения, които затрудняват храносмилането. Все пак, тъй като активният въглен свързва почти всичко, дори и хранителни вещества и витамини, с които се сблъсква, не се препоръчва за продължителна употреба.
Медицинският въглен се използва в следните случаи:
– Остро отравяне с перорално въведени лекарства или отрова (аналгетици, антипиретици, успокоителни, сънотворни, антиепилептични средства, трициклични антидепресанти, кардиотоноични гликозиди, сулфонамиди, хинин, теофилин, никотин);
– Алиментарни отравяния;
– Диария;
– Подуване на корема.
Въгленът не трябва да се пие с мляко. Също така, трябва да се внимава пациентът да не вдиша лекарството.
Активният въглен се получава чрез нагряване на черупките от кокосови орехи в отсъствието на въздух. Полученото черно вещество се смила на фин черен прах. В активния въглен водата и летливите растителни вещества са отстранени.
Как действа медицинският въглен?
Активният въглен е порест материал и когато се приема, той привлича токсините, газовете, тежките метали и другите вредни химикали. Вредните вещества се неутрализират чрез въглерода и след това се отделят от тялото през червата. Активният въглен отстранява вещества в количества, много пъти над собственото си тегло.
Алтернативно лечение с активен въглен
Медицинският въглен се използва като допълнително средство за облекчаване на диария, гадене и стомашно-чревни нарушения, при гъбична инфекция при жените.
Източник: e-zdravey.com
Виж още публикации на bultimes
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.