Почти всеки потребител на модерни смартфони има приложение Viber в телефона.
Тази удобна програма ни позволява да изпращаме безплатни съобщения и да се обаждаме през Интернет.
Вижте шест много важни функции на Вайбър, за които може би не сте чували преди, но те могат да ви помогнат в бъдеще:
1. Ако трябва да скриете информация за това кога сте онлайн във вайбър: отидете на „Настройки“ -> „Поверителност“ и изключете състоянието „В мрежата“. Дори и да сте във вайбър, никой няма да знае за това.
2. Скриване на състоянието на разглеждане на съобщения във вайбър. За да предотвратите събеседникът да научи, че сте прочели съобщението от него, отворете настройките, изберете секцията „Защита“ и премахнете отметката от елемента, който отговаря за известията за четене на съобщенията.
3. Не затрупвайте паметта на телефона. Снимките и видеоклиповете от разговорите в Viber се записват по подразбиране в телефона. За да не затрупвате паметта, най-добре е да деактивирате тази настройка. Отворете „Настройки“ -> „Мултимедия“ и изключете „Запазване в галерията“.
4. Скрийте снимката на потребителския профил във вайбър от непознати потребители. Ако не искате всичките потребители да виждат снимката на потребителския ви профил, отворете настройките, а в секцията „Поверителност“ изберете „Профилна снимка“ -> „Няма“. Сега потребителите, които не са в списъка ви с контакти, няма да виждат снимката ви.
5. Премахнете състоянието „Използва приложение“ за вайбър. Друга възможност: почти всички приложения и игри, които инсталирате на телефона ви, се синхронизират с Viber. По този начин те са достъпни за други контакти от вашия списък. За да деактивирате тази функция, отворете „Настройки“ -> „Поверителност“ и махнете отметката от „Използване на приложението“.
6. Задайте парола за вайбър. Ако не искате някой да чете съобщенията ви, можете да поставите парола чрез „Weiber“. Вайбър не поема това, но такава полезна програма може лесно да бъде изтеглена от App Store или Google Play и инсталирана.
Източник: e-zdravey.com
Виж още публикации на bultimes
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.