Исторически момент.
Българският флаг поведе военния парад в Париж по случай националния празник на Франция.
Български гвардейци водят пешия марш в традиционния военен парад.
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов участва в честването на националния празник на Френската република на 14 юли,в Париж.
Поканата към него е отправена от началника на Щаба на отбраната на Въоръжените сили на Франция генерал Тиери Бюркар.
Представително военно формирование от Националната гвардейска част с българския флаг е най-отпред и води пешия марш в традиционния военен парад.
Участие във военния парад вземат представители на множество държави от Европейския съюз и НАТО. Тази година специална покана е отправена към нашата страна, както и към Естония, Унгария, Литва, Латвия, Полша, Чешка република, Румъния и Словакия.
Съвместното представяне доказва още веднъж непоколебимия ангажимент на партньорите и съюзниците в защита на мира и сигурността, което включва и укрепването на отбранителния и възпиращ потенциал на Източния фланг на Алианса. Френският �