Писмо, собственоръчно написано от английска аристократка, която е оцеляла от потъването на Титаник спасявайки се на почти празна лодка, поради което след завръщането и у дома е заведено дело, бе продадено на търг в Америка.
Стойността на писмото от две страници, което лейди Люси Дъф Гордън написва скоро след потъването на известния кораб Титаник, бе оценено предварително на между четири и шест хиляди долара и се продаваше в интернет страницата на аукционната къща Rauction.
Писмото на Лейди Люси Дъф Гордън бе продадено на търг от аукционна къща RR Auction за 11 900 долара, съобщи неотдавна вестник Boston Herald.
В писмото от 1912 г., Лейди Люси Дъф Гордън, която тогава е била 48 години, се оплаква, че не е направено всичко възможно Титаник да не потъне.
Именно Лейди Люси Дъф Гордън, знаменита модна дизайнерка и нейният съпруг сър Козма, пътници в първа класа, се качили в спасителна лодка, където е имало само 12 пасажериа, сред които са били седем членове на екипажа, а можело да се поберат 40 души.
Двойката е била обвинена, че са платили на екипажа да не се връща да взима още оцелели, но тези обвинения в хода на разследването са се оказали неоснователни.
Титаник, за когото се смяташе, че е непотопяем, потъна на 15 април 1912 г. в Северния Атлантик след като се удари в айсберг, при което загинаха около 1500 души.
В писмото от май 1912 г., Лейди Люси Дъф Гордън се оплаква на своята приятелка от журналистите: „Създава се впечатление, че сме постъпили неправилно, когато сме спасили живота си“.
Името на новия собственик на писмото не се съобщава.
Неотдавна Робин Гардинър, писател от Оксфорд, публикува нова книга, в която твърди, че на дъното на Атлантика не лежи Титаник, а друг кораб от същата компания – Олимпик.
В своята книга Гардинър говори за теория на конспирацията на века и е събрал документи и снимки, които подкрепят неговите твърдения.
Според неговата теория, компанията, собственик на кораба, искала да измъкне пари от застраховкаа и е планирала да направи измамата.
Източник: e-zdravey.com
Виж още публикации на bultimes
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.