Величествените стари дворци в Германия често стават илюстрации в детските книжки с приказки и това не е случайно. Магията, която носят, заедно с духа на историята впечатляват милионите туристи, които ги посещават.
Внушителни колекции от шедьоври на изкуството като картини, керамика, украшения, оръжия и мебели се съхраняват и до днес в много от немските дворци.
Независимо дали са непокътнати или са вече руини, тези фантастични сгради дават възможност да надникнем в живота на благородниците от Средновековието.
Херенхимзее
Херенхимзее (Herrenchiemsee) е най-богато украсеният дворец, построен по поръчка и замисъл на баварския крал Лудвиг II.
Херенхимзее е проектиран като копие на парижкия дворец Версай. Днес дворецът не е сред най-посещаваните дестинации, но това не се дължи на архитектурата му, а на неговото разположение. Той се намира на остров Херен и до него може да се стигне единствено с корабче.
Херенхимзее остава незавършен, поради смъртта на краля. Той почива при неизяснени обстоятелства само десет дни след нанасянето му там. В негова чест са запалени всичките 2000 свещи на 33-те полилея и 44 свещника в Огледалната стая.
Сан Суси
Сан Суси е голям парк в Потсдам, който се състои от няколко дворци, най – известен, сред които е замъкът Сан Суси.
Паркът Сан Суси е бил овощна градина в близост до град Потсдам и е бил любимо място за отмора на крал Фридрих Велики. Оттук идва и името Сан Суси, което означава „Без грижи“ на френски език.
Дизайнът на двореца Сан Суси е по скици на самия Фридрих Велики. Дворецът е относително малък, само с 12 стаи, но за сметка на това, пък е много красив.
Цвингер в Дрезден
Цвингерът е комплекс от няколко величествени сгради в бароков стил и прилежащите градини. Той се намира в сърцето на град Дрезден. Това произведение на изкуството е дело на придворния майстор строител Пьопелман.
В комплекса е разположена картинната галерия „Старите Майстори“ с произведения на едни от най-прочутите художници на всички времена. Една от най-известните картини на музея е „Сикстинската мадона“ на Рафаело.
Построяването на Цвингера е поръчано от саксонския владетел Август Силни, който е допринесал най-много за красивия вид на целия град Дрезден.
Парк Олимпия
Парк Олимпия е домакин на ХХ олимпийски игри през 1972 г. За разлика от много олимпийски обекти в други градове по света, изградени за Олимпиадата, Олимпияпарк се е превърнала в една от основните туристически атракции на Мюнхен. Паркът е с големина от 3 кв. км. Разположен е в близост до центъра на града.
Паркът Олимпия разполага с ледена пързалка, закрит басейн, жилищна част и такава за студенти, и разбира се Олимпийски стадион, който е дом на местния футболен отбор Байерн Мюнхен до преместването им на футуристичния „Алианц Арена“ през 2006 година.
Източник: e-zdravey.com
Виж още публикации на bultimes
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.